Aktualitet

Zinedine Zidane jep dorëheqjen. Nuk do jetë më trajner i Real-it

'Nuk do të jem sezonin e ardhshëm, jap dorëheqjen'. Këto janë fjalët që tha trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane para mediave tani duke njoftuar se nuk do jetë sezonin e ardhshë. Largimi vjen çudtishëm, vetëm pak ditë pasi ekipi i tij i Real Madrid fitoi Champions League. Trajneri francez 45 vjeç ka shpjeguar para mediave vendimin e tij, duke thënë se pas tre vitesh, ekipit i nevojitet një ndryshim. 'Unë e di që dorëheqja ime vjen në një moment të çuditshëm, kështu besoj se mendojnë të gjithë, por them se është vendimi i duhur. Ata kanë nevojë për një ndryshim dhe fitore të mëtejshme'. Real Madrid ka marrë 9 trofe në 12 vite.Arsene Wenger dhe Antonio Conte janë favoritët për të zëvendësuar Zidane në Real, me Conte 4/1 më shumë shanse./ Tiranapost.al E.B

Real Madrid president Florentino Perez and coach Zinedine Zidane during the press conference

Zinedine Zidane has sensationally announced that he will be stepping down as Real Madrid manager