Showbiz

Zyrtarisht, Kate është më e pasur se Meghan

Zyrtarisht, Kate është më e pasur se Meghan

Ka dalë lista zyrtare e pasurisë së anëtarëve të familjes mbretërore dhe siç mund të merret me mend e kryeson mbretëresha.

The Queen tops the rich list with a fortune of £1.6billion and has an investment portfolio which comes to at least £500million (pictured today at Ascot racecourse)

Ajo është më e pasura e shtëpisë me 1,6 miliardë paund pasuri të mbledhura nga investimet dhe pronat e trashëguara.

The Royal's Rich List reveals the secure and outstanding financial value of each member

Elizabeth ndiqet nga i biri, Charles, mbreti i ardhshëm, me 100 milionë paund.

Princi Andrew, djali tjetër i mbretëreshës ka 57 milionë paund.

Pastaj, i katërti në radhë është babai i tyre Philip me 44 milionë paund.

Princi Edward 35 milionë paund.

Vëllezërit William dhe Harry kanë nga 30 milionë paund secili, duke pasur kështu një shifër të barabartë.

Kate, gruaja e William ia kalon asaj të Harry-t. Kate ka 8 milionë paund, kur Meghan 6.

Në fund të listës janë 2 mbesat e tjera të mbretëreshës: Beatrice me 3.9 milionë paund, kurse Eugenie 3.8.

*Ky post u përshtat nga Daily Mail dhe është realizuar nga Fabjola Hije.