5 minuta me Eldën

Nga një krem për çdo problem (Vetëm për ty që i ke bërë 30 vjeç)

Nga një krem për çdo problem (Vetëm për ty që i

Bota e kujdesit për lëkurën është paksa shqetësuese pasi ka kaq shumë produkte dhe marka të disponueshme në treg. Kjo mund t`ju hutojë për atë që i nevojitet lëkurës juaj dhe cilat produkte mund të rregullojnë problemet tuaja të lëkurës. Dhe, teksa lëkura maturohet nuk mund të përdorni asgjë dhe gjithçka në fytyrën tuaj. Për një lëkurë të bukur dhe me pamje më të re, duhet të rregulloni rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës që të përputhet me llojin e lëkurës tuaj dhe të zgjidhni produktet që merren me rrudhat, linjat e holla të rrudhave të mimikës dhe shenjat e tjera kundër plakjes.

Ndërsa plakeni, përbërja e lëkurës suaj ndryshon. Lëkura bëhet më e hollë, linjat e holla fillojnë të shfaqen, rrudhat bëhen të dukshme dhe niveli i kolagjenit zvogëlohet. Dhe, nëse dëshironi të mbani larg të gjitha ato shenja të keqija të plakjes, duhet të kërkoni këshilla që nuk janë më pak se çelësi për burimin e rinisë.

Në të gjithë botën dermatologet dhe estetistët kane këshillat të cilat dua t`i ndaj më ju më poshtë:

Pastrim i dyfishtë

Fillojeni rutinën tuaj me pastrimin e fytyrës në mënyrë të dyfishtë. Duke e pastruar fillimisht me pastrues vajor pasi është i vetmi që mund të eliminojë në mënyre efektive make up, kremin e diellit.

Cleansing Balm nga korff në trajtë gjalpi shkrin çdo papastërti në lëkurë

Nga një krem për çdo problem (Vetëm për ty që i

Nga një krem për çdo problem (Vetëm për ty që i

(Link) dhe me pas përdor larës ujor për të eleminuar papastërtitë e mbetura në lëkure. Algoblanc (Link) jo vetëm që pastron lëkurën, por ka dhe një efekt të mirë detoksifikues për lëkurën.

Elimino qelizat e vdekura

Nga një krem për çdo problem (Vetëm për ty që i

Hapi tjetër është eliminimi i qelizave të vdekura në lëkurë. Kështu jo vetëm qe bën një pastrim të mirë të lëkurës por dhe nxit rigjenerimin e saj. Scrubi shumë fin I La Roche Posay (Link) pastron në mënyrë delikate lëkurën.

Trajtimi i rrudhave

Pas pastrimit, është koha për të parandaluar lëkurën tuaj nga procesi i plakjes. Përdorni serume për fytyrën si në rastin e Liftactiv Supreme H.A. Epidermic Filler me përqëndrim të lartë të Acidit

Nga një krem për çdo problem (Vetëm për ty që i

Hialuronik (Link) , zvogëlon shenjat e rrudhave dhe vijave të holla në lëkurë. Nuk mund të harrojmë kremin e fytyrës për hidratim, ushqyerje intensivë të lëkurës.

Antioxidant Face Cream

Nga një krem për çdo problem (Vetëm për ty që i

(Link) e ka treguar klinikisht efektin antirrudhë qe ka në lëkure. I gjithi me përbërës bimor ky krem do ushqejë dhe hidratojë lëkurën në thellësi.

Nga një krem për çdo problem (Vetëm për ty që i

E fundit për të të mbrojtur lëkurën nga fotoplakja është kremi me factor mbrojtës. Rrezet e diellit janë përgjegjëse për më shumë se 90% të rrudhave në lëkurë. Korff Sun Secret me spf 50+ (Link) jo vetëm që të mbron nga rrezet e diellit, por parandalon dhe krijimin e njollave në lëkurë

Ps: Ti tashmë e di, përdor kodin #tiranapost dhe për ty dhuratë 10% ulje në çdo blerje.