HOROSKOP

Horoskopi për datën 14 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 14 tetor nga Russell Grant

Dashi

Pas gjithë presionit që një partner ka ushtruar mbi ju, duket e pashmangshme që ju të pajtoheni me rutinat ose masat e reja. Kjo nuk duhet t'ju ndalojë që të eksploroni mundësitë alternative. Bëni disa propozime para fundit të ditës dhe mund të habiteni nga ajo për të cilën është rënë dakord.

Demi

Është e pamundur të mendosh qartë kur mendja jote është e mbushur me këshilla kontradiktore dhe informacione të përziera. Ju duhet të largoni të gjitha mendimet e këqija në mënyrë që të mos ndiheni të mbingarkuar. Madje mund të zbuloni se disa mendime nuk janë tuajat dhe ju jeni ndikuar nga një mik.

Binjakët

Disa spekulime mund të jenë shpërblyese. Ju po ndiheni me fat dhe pavarësisht nga pasojat, do të gjeni përvoja spontane. Është një kohë e mirë për të nënshkruar kontrata dhe për të diskutuar çështje të një natyre financiare. Nuk do të jetë menjëherë e qartë për ju pse një mik do t`ju bëjë një propozim surprizë.

Gaforrja

Diskutoni çështjet që ju shqetësojnë aq shumë sa ju shkaktojnë dhimbje koke. Sa më shumë t`i mbani për vete, aq më të tensionuar, të shqetësuar dhe të mërzitur do të ndiheni. Nëse dikush ka thënë ose ka bërë diçka që ju ka mërzitur, le ta dijë. Njëlloj edhe për një mik që nuk ka arritur të përmbushë një premtim, ai duhet të dijë se ndiheni i zhgënjyer prej tij.

Luani

Po filloni t'i shihni gjërat ashtu siç janë dhe jo sesi jeni udhëhequr t'i shihni ato nga njerëz që kanë shumë ndikim te të tjerët. Do të shikoni pas në një incident të kohëve të fundit dhe do të kuptoni se gjërat nuk janë ashtu siç duken. Është e bezdisshme të jesh gënjyer nga dikush që ka një personalitet shumë simpatik.

Virgjëresha

Jeni gati për të trajtuar marrëdhëniet dhe çështjet romantike të cilat kanë shkaktuar kohët e fundit disa konflikte. Do të ketë qenë një përzierje e rrethanave të vështira që kanë shkaktuar probleme. Vendosja e qëllimeve të ndërsjella do të forcojë lidhjet e partneritetit veçanërisht nëse jeni dakord të qëndroni së bashku pavarësisht se çfarë sfidash keni përpara.

Peshorja

Angazhimet me të cilat pritet të bini dakord mund të nënkuptojnë se jeni të kufizuar në të ardhmen. Një marrëveshje biznesi do t'ju parandalojë të keni marrëdhënie të ngjashme diku tjetër. Detyrimet familjare mund të kufizojnë kohën që keni për çështje të tjera. Është e rëndësishme të dini se njerëzit janë të sinqertë me ju para se të angazhoheni plotësisht.

Akrepi

Ju preferoni të jeni të organizuar, por kjo nuk është e mundur kur kërkesat dhe pritshmëritë e papritura ju pengojnë. Përpjekja për të ndarë kohën tuaj në një numër të punëve dhe projekteve të ndryshme nuk po funksionon. Ju mund të keni për të deleguar ose njoftuar disa njerëz që do të duhet të presin para se të arrini tek ata.

Shigjetari

Një lëvizje ose vendim impulsiv mund të mos funksionojë në avantazhin tuaj. Ndaloni dhe mendoni për këtë para se të ndërmerrni veprime. Si mund të ndikojë kjo në të ardhmen tuaj dhe çfarë pasojash mund të ketë në marrëdhëniet tuaja? Nëse veproni shumë shpejt ju jeni në rrezik të digjeni.

Bricjapi

Nuk mund të lini një anëtar të familjes tuaj të zgjidhë ngatërresat e tij i vetëm kur e dini se jeni në gjendje ta ndihmoni. Megjithëse e kuptoni se ata nuk duan t'ju shqetësojnë me problemet e tyre, do t'ju kursejë shumë kohë nëse ndërhyni. Ata do ta pranojnë ndihmën tuaj.

Ujori

Sa më shumë që përpiqeni të merrni diçka të drejtë, aq më shumë duket se nuk e arrini dhe sa më e rëndësishme të jetë diçka për ju, aq më e vështirë bëhet. Bërja e punëve që nuk shkojnë mirë do të dëmtojë vetëbesimin tuaj. Më mirë lërini ata mënjanë dhe rikthejuni në një moment të dytë.

Peshqit

Mundësia për të fituar pak para shtesë mund të mos jetë aq e rëndësishme sa dikush po ju bën të besoni. Ky propozim mund të ketë disa klauzola bashkangjitur dhe nuk do të jetë pa kosto të fshehura. Pasi t'i shikoni të gjitha, mund të kuptoni që investimi që keni marrë përsipër nuk do të ketë vlerë.