HOROSKOP

Horoskopi për datën 22 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 22 korrik nga Russell Grant

Dashi

Një lajm zhgënjyes do të godasë disa anëtarë të familjes më shumë se të tjerët. Ju e kuptoni se ata ndihen të mërzitur dhe të tronditur, por nëse dikush nuk mund të largohet nga humori pesimist në të cilin është, mund t'ju duhet të kërkoni shoqëri të ndryshme. Do të preferonit të ishit diku më pak të tensionuar dhe më harmonik.

Demi

Jeni kaq të mbështjellë nga shqetësimet dhe përgjegjësitë private, saqë disave mund t'ju duket sikur i mungojnë aftësitë e komunikimit. Ju nuk po injoroni askënd qëllimisht. Thjesht e keni fokusin diku tjetër. Veç kësaj, nuk keni durim me një mik që së fundmi ka hyrë në një konkurs dhe nuk ka fituar.

Binjakët

Brenda familjes, pakënaqësitë e marrëdhënieve kanë filluar të dalin në sipërfaqe. Këto duhen përballur dhe do të kuptoni se nëse dikush është i mërzitur për diçka, nuk mund t'i shpërfillni ndjenjat e tij. Ju mendoni se do të ketë disa mosmarrëveshje përpara, por me takt dhe durim të madh, një debat mund të shmanget.

Gaforrja

Një i afërm i ri do të bëjë një sërë ofertash emocionuese. Ata kanë shumë për të menduar. Entuziazmi mund t'i largojë ata pak nga drejtimi i zgjedhur dhe mund të kenë nevojë për një shtysë të vogël në drejtimin e duhur. Kujtojuni atyre qëllimin e tyre fillestar. Në të kundërt, nëse keni marrë një sfidë të vështirë, mos lejoni që krenaria të pengojë kur të tjerët përpiqen të ndihmojnë.

Luani

Disa njerëz duket se nuk e vlerësojnë gjithë punën që keni bërë. Jeni të tunduar të hiqni dorë nga disa punë, por kjo mund të jetë një humbje e gjithçkaje që keni arritur deri tani. Edhe nëse jeni të zemëruar që nuk keni marrë ndihmën që ju është premtuar, vazhdoni t'u jepni çështjeve të rëndësishme kohën që u nevojitet që të përparojnë.

Virgjëresha

Një mesazh në telefon nga një mik apo i afërm, megjithëse i formuluar me mirësjellje, do të tingëllojë më shumë si një urdhër sesa një kërkesë. Nga ju pritet të hiqni dorë nga ajo që po bëni për t'i ndihmuar ata. Ata kanë filluar ta marrin mirësinë tuaj si të mirëqenë.

Peshorja

Një ribashkim me miqtë e vjetër do ta bëjë këtë një kohë të paharrueshme. Dikush në familje ka një lajm të mirë për të ndarë dhe kjo mund të çojë në një festë të vogël. Kur bëhet fjalë për ofertat e reja të punës, jini të arsyeshëm.

Akrepi

Ndoshta ngaqë keni kaluar shumë kohë me të njëjtët njerëz keni filluar të ndiheni të lodhur. Një ndryshim i ambientit është ajo që ju nevojitet dhe jo aq për arsye shëndetësore. Duhet të shmangni dikë me të cilin nuk po kaloni shumë mirë.

Shigjetari

Përgatituni që t'i kushtoni vëmendjen tuaj një çështjeje ligjore ose financiare. Ju duhet ta kaloni këtë, pasi sa më shpejt të trajtohet, aq më pak probleme ka të ngjarë të hasni në të ardhmen. Kërkoni këshilla profesionale përpara se të vendosni emrin tuaj në një kontratë afatgjatë.

Bricjapi

Diskutimet mund të mos shkojnë aq mirë sa prisnit. Do të ndeshni kundërshtinë e të tjerëve. Inkurajojini njerëzit të ndajnë shqetësimet e tyre në vend që t'i mbajnë ato për vete. Kjo është mënyra e vetme për të gjetur një kompromis.

Ujori

Ka shumë punë për të bërë. Mungesa e një kolegu të nivelit të lartë në hierarki nuk është justifikim për të shmangur përgjegjësitë. Shpenzimi i kohës duke dredhur zinxhirin do t`ju çojë drejt pendesës. Nuk do dini çfarë të thoni kur t`ju kërkohet llogari për një detyrë të papërfunduar.

Peshqit

Më mirë do të ishte të bashkëpunonit sesa të vazhdonit të këmbëngulni që do t'i bëni gjërat sipas mënyrës tuaj. Një marrëdhënie nuk do të përparojë nëse njëri prej jush nuk ndryshon. Jeni justifikuar shumë për të shmangur përfundimin e një detyre me të cilën jeni lodhur, por duke e bërë këtë gjithashtu po zhgënjeni dikë.