HOROSKOP

Horoskopi për datën 25 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 25 tetor nga Russell Grant

Dashi

Miqtë janë të gatshëm të thonë një fjalë të mirë për ju. Mos u ndjeni fajtor për marrjen e çfarëdo ndihme që mund t’ju ofrojnë. Dyert e reja të karrierës do të hapen për ju. Suksesi në këtë kohë varet më shumë nga kush je dhe jo nga ajo që dini.

Demi

Një përpjekje e komunitetit, një kauzë e mirë ose mbledhje fondesh do të tërheqë interesin tuaj. Dilni nga rruga juaj për të zbuluar se si mund t`i ndihmoni ata që kanë nevojë për ju. Aktivitetet në grup do t'ju vënë në kontakt me shumë njerëz. Nëse jeni beqar, një marrëdhënie e re do ta ngjyrosë të ardhmen tuaj me shumë momente romantike.

Binjakët

Përvoja e jetës është një mësues i shkëlqyer. Jeni gjithmonë kurioz për të mësuar më shumë dhe ka shumë gjëra që duhen mësuar. Të tjerët rreth jush mund të mos i kushtojnë vëmendje, por ju jeni të gatshëm të vëzhgoni dhe mësoni. Diskutimi i interesave tuaja do t'ju bëjë më të ndjeshëm ndaj nevojave dhe dëshirave të brendshme.

Gaforrja

Kanalizoni energjinë tuaj në synime krijuese dhe konstruktive. Po lodheni nga të njëjtat rutina të vjetra. Jeni mërzitur duke vizituar të njëjtat vende dhe duke u takuar me të njëjtat fytyra. Ajo që ju nevojitet është një qëllim. Përdorni imagjinatën tuaj krijuese për të parur ide dhe për të përmirësuar fatin tuaj.

Luani

Disa sfida dhe vështirësi të kohëve të fundit pothuajse kanë përfunduar. Refuzoni të shqetësoheni nëse keni marrë apo jo vendimet e duhura. Mos lejoni që ngjarjet e së kaluarës t'ju pushtojnë mendjen. E ardhmja juaj duket më e ndritshme dhe shumë më premtuese. Pra, mos u shqetësoni për atë që ndodhi dje dhe shikoni përpara.

Virgjëresha

Mund të bindeni të pranoni një ofertë emocionuese, por dikush mund të mos ju tregojë të gjitha faktet. Para se të ndërmerrni ndonjë rrezik, a jeni i sigurtë që gjërat janë në favorin tuaj? Një person i talentuar do ta bëjë një punë të duket e lehtë.

Peshorja

Gjithçka po lëviz në drejtimin e duhur. Vetëm sigurohuni që të mbani një sy drejt çështjeve të rëndësishme. Vendimet e mëdha që duhet të merrni kanë nevojë për një qasje të arsyeshme. Një marrëveshje parash ose prone do të shkojë ashtu siç shpresonit.

Akrepi

Përpara se t'i bashkoheni një sporti konkurrues mund t'ju duhet një sponsor. Një ndihmë domethënëse do të jepet nga një biznes lokal. Është avantazhin tuaj të keni dikë që të flasë në emrin tuaj në këto lloj situatash. Keni punuar shumë dhe keni fituar të drejtën të kërkoni që dikush të mos marrë përsipër punën dhe emrin tuaj.

Shigjetari

Një përpjekje ekipi pothuajse po i vjen fundi. Mos u habitni nëse të tjerët po pyesin nëse jeni aq të rraskapitur sa ata. Jeni në këtë së bashku dhe mund të vuani të gjithë përkohësisht, por do t'ia vlejë për arritjen përfundimtare. Jeni tepër të fortë.

Bricjapi

Kujdesuni ndaj një tendence për t'u bërë i fiksuar pas një qëllimi të caktuar sa të humbisni atë që jeta ju ofron. Jeni të vendosur, ambicioz dhe gati për të pasur sukses.

Ujori

Mbani larg emocionet kur mendoni për një sipërmarrje të rrezikshme. Nuk ka rëndësi nëse në rrezik ju, janë paratë, një marrëdhënie apo lumturia juaj personale, duhet të keni të llogaritur gjithçka. A keni menduar ndonjëherë se çfarë mund të humbni dhe çfarë mund të fitoni?

Peshqit

Keni ndjenja të forta për një situatë dhe do dëshironi që këto të merren më seriozisht nga partneri dhe familja. Një përvojë e çuditshme do t'ju vërë në mendime. Ndoshta nuk e keni kuptuar se sa intuitiv mund të jeni.