HOROSKOP

Horoskopi për datën 9 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 9 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Zemërimi ndaj dikujt mund të justifikohet, por mos e shfaqni në një festë. Dikush në punë, ose një mik mund të ju ketë mashtruar, por ky nuk është faji i personit ndaj të cilit po e nxirrni zemërimin tuaj.

Demi

Është e nevojshme për t'u larguar nga gjithçka. Bëhuni spontan, merrni makinën dhe shkoni në një vend që ju ngre gjithmonë humorin. Nëse e keni të vështirë të shprehni disa mendime me fjalë, shkruani një letër. Do t'ju bëjë të ndiheni më mirë.

Binjakët

Në disa situata nuk mund të arrihet kurrë një marrëveshje. Njerëzit me pikëpamje të forta janë kundër jush. Nëse ndiheni po aq të fortë për këtë çështje, mund ta pranoni se është koha që edhe idetë tuaja të merren parasysh. Qëndrimi në të njëjtin vend nuk ju bën aspak mirë.

Gaforrja

Ju jeni plot ide kreative dhe dëshironi ta përdorni për mirë imagjinatën tuaj. Rinovimi i mobiljeve ose një projekt ridekorimi do të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të kanalizuar gjithë këtë kreativitet. Nëse ka diçka që nuk i keni thënë një partneri, është koha për të folur tani.

Luani

Ndershmëria dhe sinqeriteti juaj do t`u bëjë shumë përshtypje atyre që janë në pozicione drejtuese. Shefi juaj do të thotë fjalë të mira për ju, ose t'ju ndihmojë që të ngjisni shkallët e karrierës. Pasuria është diçka e madhe, por ju nuk dëshironi të quheni oportunist. Tregojeni veten me punën tuaj të palodhur.

Virgjëresha

Ose jeni tepër të ndjeshëm dhe po i keqkuptoni gabim fjalët e dikujt, ose keni të drejtë ndaj një miku që ju ka mërzitur për diçka. Gjithsesi ajo që ka rëndësi, është se asgjë nuk është bërë qëllimisht ndaj jush.

Peshorja

Mund të argëtoheni më shumë, por për shkak se jeni keq me të ardhurat, duhet të gjeni diçka që nuk do të kushtojë shumë. Nuk ka rëndësi ajo që bën apo ku shkon, ajo që është e rëndësishme është të kaloni kohë me njerëzit që doni dhe ju bëjnë të ndiheni mirë.

Akrepi

Një koleg i vjetër do t`ju jetë mirënjohës për ndihmën tuaj. Ata mund të mos ju shpërblejnë financiarisht, por nëse jeni në gjendje t'u bëni një nder, do të jeni në një pozicion të mirë për të kërkuar diçka prej tyre në të ardhmen. Gjithçka që ka të bëjë me kohën dhe veprimet tuaja sot nuk do të harrohen.

Shigjetari

Hiqni mënjanë dyshimet dhe zëvendësojini ato me vendosmërinë. Pasi të keni vendosur një qëllim, vendosni se si mund ta arrini atë, pastaj jini gati të bëni përpjekjet e nevojshme derisa të arrini qëllimin tuaj. Mos u dorëzoni para dyshimeve dhe frikës.

Bricjapi

Kushdo që do të shkaktojë vonesë, ka një dyshim të fortë se është i qëllimshëm. Një gabim komunikimi do të ndalojë disa plane, ose marrëveshje të ecin përpara siç pritej. Nuk do të jeni të vetmit që do të mërziteni nga kjo gjë dhe do të jeni të vendosur për të gjetur rrënjët e problemit.

Ujori

Nuk ka rëndësi se si mund të jenë planet e detajuara, nëse shefit tuaj, ose një kolegu nuk i pëlqejnë ato. Mund të hidhen poshtë. Nëse mendoni se idetë për të cilat po punoni mund të jenë të suksesshme, përdorni gjykimin tuaj të mirë për të bërë zgjedhjen e duhur.

Peshqit

Njerëzit presin që ju të merrni një vendim. Ndonjëherë është më mirë të marrësh frymë thellë dhe të vendosësh. Ju mund të shqetësoheni se do të mërzisni dikë me zgjedhjen tuaj dhe po, ajo duhet të jetë zgjedhja juaj dhe jo e tyre.