Seksi

Sipas ekspertëve kjo është koha më e keqe e ditës për të kryer marrëdhënie seksuale

Sipas ekspertëve kjo është koha më e keqe e ditës

Nëse ndiheni se ju dhe partneri juaj keni rënë në një rutinë me jetën tuaj seksuale, fajtore mund të jetë ora.

Ka të dhëna bindëse që e tregojnë këtë gjë. Ju duhet të rishikoni orarin tuaj seksual, pasi ajo mund të jetë koha më e keqe.

Gratë e ndiejnë dëshirën më të madhe në mbrëmje, ndërsa burrat në mëngjes.

Ekspertët thonë se seksi para fjetjes nuk është domosdoshmërisht ideal. Ata rekomandojnë që ju të takoheni në shtëpi pasdite, të flisni, të çlodheni, të shihni një film tek Netflix dhe dëshira për marrëdhënie do të vijë gradualisht.

Gjumi do ju japë më shumë energji dhe kreativitet për ditën e nesërme. Kjo pasi gjatë natës, teksa trupi ka qenë në qetësi, hormonet bëjnë punën e tyre. Tani po që keni një recetë ideale për seksin. Kjo e fundit lufton stresin dhe zvogëlon ankthin në jetën në çift.

Tiranapost.al