Evente

Veliaj homazhe në 104-vjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit

Veliaj homazhe në 104-vjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit

Sot bëhen 104 vjet nga vdekja e atit të Pavarësisë së Shqipërisë, Ismail Qemalit.

Veliaj homazhe në 104-vjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, shoqëruar nga nënkryetarët Anisa Ruseti dhe Andi Seferi, si dhe kryetaren e Këshillit Bashkiak të Tiranës, Romina Kuko, kryen homazhet pranë bustit të Ismail Qemalit.

Veliaj homazhe në 104-vjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit

“Në 104-vjetorin e ndarjes nga jeta të Ismail Qemalit përkujtojmë me nderim veprën e një burri të madh dhe sakrificat e jashtëzakonshme për shpalljen e Pavarësisë së Shqipërisë,” shkruan kryebashkiaku në rrjete sociale.