Kombinohu me Emin

7 të veshurat më bukur në Oscar 2022 sipas TIP

7 të veshurat më bukur në Oscar 2022 sipas TIP

Nga Emi Seiti/ Çmimet Oscar 2022 janë rikthyer me ritëm të plotë këtë vit në Teatrin Dolby në Los Angeles, që do të thotë se seria e pamjeve mahnitëse në tapetin e kuq është gati për t’u shfletuar.

Nëse sfera është Hollivudi, dhe krahasimi duket i përshtatshëm, fusha e lojës është Tapeti i Kuq Oscar 2022, atëherë do duhet të themi se shijet janë shije, e megjithatë disa veshje ishin më të bukura se të tjerat.

Deri më tani në tapetin e kuq, yjet e Hollivudit kanë dhënë gjithcka me veshjet e stilistëve dhe veshjet e shtëpive të famshme të modës. Këto ishin pamjet revolucionare të personazheve të famshëm në edicionin e 94-të të Academy Awards.

Por cilat ishin veshjet që mua më pëlqyen më shumë nga ky Oscar?

Zendaya me Valentino:

7 të veshurat më bukur në Oscar 2022 sipas TIP

Kristen Stewart me Chanel:

7 të veshurat më bukur në Oscar 2022 sipas TIP

Sofia Carson me Giambattista Valli:

7 të veshurat më bukur në Oscar 2022 sipas TIP

Jane Campion me Dior Haute Couture:

7 të veshurat më bukur në Oscar 2022 sipas TIP

Emilia Jones me Dolce Gabbana:

7 të veshurat më bukur në Oscar 2022 sipas TIP

Cynthia Evrio me Louis Vuitton:

7 të veshurat më bukur në Oscar 2022 sipas TIP

Liya Kebede me Alaïa:

7 të veshurat më bukur në Oscar 2022 sipas TIP