Kombinohu me Emin

Cilat do të jenë çantat më të kërkuara të vitit 2023?

Cilat do të jenë çantat më të kërkuara të

Nga Emi Seiti/ Si do të duken çantat më të dëshiruara të vitit 2023 ? Aq i vogël për të përmbajtur smartfonin dhe pak më shumë ose, përkundrazi, me përmasa tepër të mëdha që fokusohen tërësisht në prakticitetin. Çantat që do të veshim dinë të jenë rigoroze dhe funksionale, por edhe të çuditshme dhe kreative dhe, mes logove të dukshme dhe modeleve ikonike, ato (ri)interpretojnë të shkuarën dhe të tashmen në një modë të lirë dhe me imagjinatë. Prada, për shembull, ka nxjerrë nga arkivat një model të vitit 1995 që ishte një nga protagonistët e padiskutueshëm të stilit të rrugës të muajit të fundit të modës. Linjat vendimtare dhe profilet gjeometrike, çanta e Re-Edition është shoqëruesi ideal për të aksesuar një biznesmene moderne me karakter (minimal dhe të sofistikuar) që nuk heq dorë nga sharmi dhe prakticiteti.

Po, sepse çantat që do të veshim i ngjajnë të shkuarës pa nostalgji: Gucci e bën këtë me Bamboo 1947, e cila shtrembëron monogramin tipik të Maison në një çelës maksimalist.Bottega Veneta që na kënaq me butësi. Dhe nëse nga njëra anë çanta bëhet një mikro-objekt luksoz , një aksesor lozonjar dhe kreativ që luan me siluetat në formë zemre apo perlash (shiko çantat it nga Alaïa dhe Cult Gaia ), nga ana tjetër nuk harrohet. natyra e tij funksionale, me najlon, i cili bëhet materiali i zgjedhur për paketën e fanny-ve, siç e quan zhargoni i modës çantën me një qëndrim urban dhe pa gjini. Shkurtimisht; 2023 premton të jetë një vit plot me çanta në modë të gatshme për të vjedhur zemrat tona.

E pastër, e thjeshtë, rigoroze: pasi na bëri të ëndërrojmë me Cleo, Prada provon sërish me riinterpretimin e një modeli ikonik të vitit 1995. Thelbësore dhe elegante, është çanta për t'u pasur dhe për t'u treguar tani dhe përgjithmonë.

Çanta luksoze. Chanel 22 kombinon prakticitetin dhe sharmin , një nga propozimet më të mëdha për sezonin e ardhshëm. Stilet që kanë bërë famën e Maison me C-në e dyfishtë janë të gjitha aty: mes matelasse dhe zinxhirit të artë të ndërthurur me lëkurë. Klasikë shumë të njohur për t'u përditësuar me ngjyra të ndezura.

Cilat do të jenë çantat më të kërkuara të

Nga mikro në maxi në një çast. Çanta XXL e vitit 2023 është blerësi Icare nga Saint Laurent që “zgjeron” paksa gjithçka: nga logoja e artë e dukshme, deri te kapaciteti gati për të akomoduar të nevojshmen dhe më gjerë.

Cilat do të jenë çantat më të kërkuara të

Në vitet '90, në realitet, njerëzit e urrenin pak njëri-tjetrin, por sot fanny pack është kthyer në qendër të vëmendjes pikërisht për shkak të joshjes praktike dhe funksionale. Shtoni teknikën (dhe detajet e rrugës) duke e zgjedhur atë në najlon, më mirë nëse riciklohet siç bën Burberry me një nga paketat më të dashura nga fashionistat.

A mund të jetë një aksesor praktik dhe ultra simpatik në të njëjtën kohë? Po, mundet dhe kova e Celine është demonstrimi i përsosur i saj.

Cilat do të jenë çantat më të kërkuara të

Krijuesi". Një perlë me një dorezë bronzi të artë për dëshmi origjinaliteti. Duhet thënë se, nëse përveç tendencës dëshironi një minimum praktike, Cult Gaia nënshkruan këtë dhe çanta të tjera "perla", shihni çantën Cora, një shportë me rruaza, por dukshëm më e lëvizshme.

Cilat do të jenë çantat më të kërkuara të

A do të lodhemi ndonjëherë nga Jodie e Bottega Veneta-s ? Sipas it girls, mund të thuhet jo, kemi parë shumë gjatë muajit të fundit të modës. Nga ana tjetër, me teksturën e saj të butë dhe ikonike, është thjesht e parezistueshme.