Kronikë e zezë

Aksident me katër viktima në Tepelenë

Aksident me katër viktima në Tepelenë

Një aksident tragjik ka ndodhur këtë të diel në Tepelenë. Tre automjete janë përplasur rreth orës 19:00 në bypassin e Tepelenës, në aksin nacional Tepelenë-Gjirokastër.

Si pasojë e aksidentit kanë ndërruar jetë katër persona dhe dy të tjerë janë në spital në gjendjen të rëndë. Viktimat nuk janë identifikuar ende.

Sipas verifikimeve të para nga ana e Policisë Rrugore, bëhet e ditur se shkaku i aksidentit ka qenë lagështia në rrugë si pasojë e shiut

.