Kronikë e zezë

Përplasen tre automjete në tunelin e Kalimashit, 2 viktima dhe 3 të plagosur

Përplasen tre automjete në tunelin e Kalimashit, 2 viktima dhe 3

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e së mërkurës në tunelin e Kalimashit.
Për pasojë, kanë humbur jetën dy persona dhe kanë mbetur të lënduar tre të tjerë të cilët ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

“Rreth orës 17:45, në tunelin e Kalimashit, janë përfshirë në një aksident rrugor automjetet tip “Benz” me drejtues shtetasin A. B., banues në Tropojë, automjeti tip “Ford”, ku udhëtonin shtetasit S. O., N. O., dhe I. L., banues në Kosovë, si dhe autoboti me drejtues shtetasin Sh. S., banues në Kosovë. Nga aksidenti kanë humbur jetën 2 shtetas, ndërsa 3 shtetasit e tjerët po marrin mjekim dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit”, tha policia në një informacion për mediat.