Kronikë e zezë

Vritet në Fier nje 18-vjeçar. Çfarë dihet deri tani?

Vritet në Fier nje 18-vjeçar. Çfarë dihet deri tani?

Një sherr ka ndodhur sot në qendër të qytetit të Fierit, ku për pasojë një 18-vjeçar ka humbur jetën pasi është plagosur me thikë.

Ngarja ndodhi në bulevardin ‘Jakov Xoxa’.

Njoftimi i Policisë: Rreth orës 11:30, në bulevardin "Jakov Xoxa", shtetasi F. M., 18 vjeç, gjatë një konflikti për motive të dobëta ka plagosur me mjet prerës (thikë), shtetasin G. B., 19 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën në spital.

Në spitalin e Fierit është paraqitur për ndihmë mjekësore shtetasi O. S., 20 vjeç, i cili në momentin që ka ndërhyrë për të parandaluar përshkallëzimin e konfliktit është dëmtuar dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë kapur dhe shoqëruar në Polici shtetasin F. M, dhe po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin ligjor të rastit.