Kronikë e zezë

Vritet një 42-vjeçar në Lezhë. Dyshohet për gjakmarrje

Vritet një 42-vjeçar në Lezhë. Dyshohet për

Nikolin Marku (Lekstakaj) është 42-vjeçari që u vra pasditen e sotme në Lezhë me armë zjarri.

Viktima nuk rezulton me precedentë penalë.

Pista kryesore është ajo e gjakmarrjes.

Viktima ka qenë në një market në Balldre, ku ka blerë një pije freskuese dhe sapo ka dalë është qëlluar me armë zjarri.

Vrasja u bë nga një makinë në lëvizje dhe autorët ishin të maskuar.