Lajme nga Bota

Erdogan ndalon anijet ruse në Detin e Zi. Zelensky: Kurrë nuk do t`jua harrojmë këtë

Erdogan ndalon anijet ruse në Detin e Zi. Zelensky: Kurrë nuk do t`jua

Minutat e fundit mësohet se Turqia ka ndaluar kalimin e anijeve luftarake nga Rusia në Detin e Zi. Lajmin e ka dhënë vetë presidenti Ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Erdogan ndalon anijet ruse në Detin e Zi. Zelensky: Kurrë nuk do t`jua

“I jam mirënjohës mikut tim Erdogan dhe popullit të Turqisë për mbështetjen e tyre të fortë. Ndalimi i kalimit të anijeve luftarake nga Rusia në Detin e Zi dhe mbështetja e konsiderueshme ushtarake dhe humanitare për Ukrainën sot janë shumë të rëndësishme. Ne kurrë nuk do ta harrojmë këtë!”, shkruan Zelensky.