Lajme nga Bota

Pas 18 orë kërkimesh dalin të gjallë nga rrënojat në Turqi nëna me tre fëmijët

Pas 18 orë kërkimesh dalin të gjallë nga rrënojat

Një nënë dhe katër fëmijëte saj qëndruan për 18 orë nën rrënojat që shkaktoi tërmeti i djeshëm në Turqi. 

Pak minuta më parë ka dalë e gjallë me tre nga fëmijët, teksa ekipet e shpëtimit po kërkojnë për fëmijën e katërt. 

Tërmeti preku Turqinë dhe Greqinë, duke shkaktuar të paktën deri tani 36 viktima.

Të paktën 20 ndërtesa janë shkatërruar në Izmir dhe mendohet se ka ende jetë dhe viktima nën rrënoja.