Lajme nga Bota

Presidenti i Ukrainës hedh poshtë zërat se është larguar nga vendi: Ne jemi në Kiev dhe po mbrojmë Ukrainën

Presidenti i Ukrainës hedh poshtë zërat se është

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka postuar një video jashtë administratës presidenciale në Kiev për të hedhur poshtë pretendimet e mediave ruse se ai është larguar nga kryeqyteti.

"Ne jemi këtu. Jemi në Kiev. Ne po mbrojmë Ukrainën. Dhe ne do të vazhdojmë ta bëjmë këtë'', tha Zelensky.