Nën lupën e Stela Sallakut

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur kanë dalë nga javët e modës

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur

Beatrice Borromeo u martua me Pierre Casiraghi, djalin e vogël të Princeshës Caroline të Monakos, në 2015-ën, duke zgjedhur jo një, por pesë fustane Couture me të cilat do t’i mahniste të gjithë në dasmën e saj. Revistat e kanë cilësuar si pjesëtarja e familjes mbretërore më elegante sot për sot. Duke ia kaluar dhe Kate Middleton apo Letizias së Spanjës.

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur


Edhe para se të bashkohej me familjen mbretërore të Monakos, e diplomuara dhe gazetarja nga Columbia University kishte shije të hollë në veshjet e tapetit të kuq. Tani, Beatrice rrezaton një lloj shije të rafinuar, me ndihmën e veshjeve elegante të Alberta Ferrettit dhe Dior, dhe palltove të përshtatura enkas për të nga Giorgio Armani për mbrëmjet më formale.

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur

Beatrice zgjedh nuancat pastel, neutrale të bardha ose të zeza, duke amplifikuar nuancat e saj natyrale. Ka flokë bjondë dhe lëkurë të bardhë.

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur

Gjatë shtatëzanive ka veshur fustane të gjata mbrëmjesh të zeza, gjithmonë me detaje interesante. Si ky fustani velvet i zi me detaje palash në pjesën fundore.

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur

Edhe kapelet ose aksesorët e flokëve i preferon krejt ndryshe nga të tjerat. Minimalistë që bien në sy. Pa e tepruar me bizhuteri të rënduara dhe çanta të mëdha.

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur

Ka dy fëmijë të bukur të cilët i vesh me shumë shije. Me pallto të bukura dhe këpucë shik. Të gjitha detajet janë bërë me kujdes dhe çdo veshje është qepur sipas trupit.

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur

Kur dalin si çift nëpër qytet në fundjavë, nuk e teprojnë me marka luksi. Preferon fustane me lule, espadrilles dhe çantën shoqëruese.

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur

Ndryshe nga shumë princesha të tjera, Beatrice vesh dhe pallto të gjata me dizajne avant-garde, jo ato prerjet tipike deri tek gjuri. Di se si t'i kombinojë bukur edhe i shkojnë me fizikun elegant.

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur

Kombinimet e princeshës elegante, Beatrice Borromeo, që duken sikur

tiranapost.al