Nën lupën e Stela Sallakut

Hillary Clinton duhet të ishte veshur gjithmonë kështu! Por më mirë vonë se sa kurrë

Hillary Clinton mbush më 26 tetor plot 74 vjeç. Ka thuajse një jetë që merret me politikë, por anjëherë nuk është veshur më bukur se sa dje në "The View".

Hillary Clinton duhet të ishte veshur gjithmonë kështu! Por

Një zonjë amerikane rreth kësaj moshe, vesh pantallona të zeza, këmisha oversize me lule, flokët e shkurtra, por gjithnjë me forma dhe ndonjë varëse tek tuk me perla. Look, i cili i bën të duken edhe më të moshuara se sa janë. Edhe personazhet publikë nuk janë shumë larg këtij kodi veshjeje, shtojnë tek-tuk ndonjë xhaketë dhe vathë.

Hillary Clinton duhet të ishte veshur gjithmonë kështu! Por

Ama që pas Michelle Obamës pamë ndryshime, për mirë, në gardërobat e zonjave në politikë. Sikur u lanë pas veshjet që dukeshin dy masa më të mëdha dhe u përqafuan siluetat moderne me katër penca.

Hillary Clinton duhet të ishte veshur gjithmonë kështu! Por

Për t’u dukur me stil nuk është e thënë të vendosësh ato kapelet e mëdha me trëndafila, të ngresh jakën e këmishës dhe të shkurtosh fustanet. Ose të mbash vargje me perla dhe fustan të zi. Mund të vishesh me kostum të bardhë, këmishë dhe stiletto (e jo këpucë me takë bllok).

Hillary Clinton duhet të ishte veshur gjithmonë kështu! Por

Mos ki frikë të provosh veshjet njëngjyrëshe nudë ose bezhë.

Hillary Clinton duhet të ishte veshur gjithmonë kështu! Por
Maye Musk, e ëma e miliarderit Elon Musk

Dhe as nga ato metalike. Sidomos nëse ke zgjedhur t'i mbash flokët gri, gjithçka do jetë në harmoni. Mund të veshësh edhe pantallona lëkurë.

Hillary Clinton duhet të ishte veshur gjithmonë kështu! Por

Por përpiqu me çdo kusht t'i shmangësh këto lloj kombinimesh:

Hillary Clinton duhet të ishte veshur gjithmonë kështu! Por

Revista “Forbes” shkruan: "Ajo që vishni mund të informojë kalimtarët për llojin tuaj të punës, si dhe ambiciet, emocionet dhe zakonet tuaja të blerjeve.

Hillary Clinton duhet të ishte veshur gjithmonë kështu! Por

Veshje jo e mirë është ajo që përpiqet të zhbëjë, injorojë ose fshehë se ku dhe kush jeni, ose ajo që tregon se nuk i keni kushtuar vëmendje trupit/moshës/situatës tuaj ... Çdo veshje që ju ndalon të tregoni kush jeni vërtetë dërgon mesazh të gabuar ".

Hillary Clinton duhet të ishte veshur gjithmonë kështu! Por