Nën lupën e Stela Sallakut

Elhaida, stili që e bën të jetë ndryshe nga të tjerat

Elhaida, stili që e bën të jetë ndryshe nga të tjerat

Elhaida Danin e kam takuar rastësisht tek një nga eventet e Odës disa vite më parë. Nuk i shpëtonte dot syrit të vëzhguesave stili i saj krejt i veçantë me puplat rozë dhe flokët e bukur ngjyrë kafe në çokollatë. Është shumë e thjeshtë në bisedë, mu duk sikur e njihja prej kohësh.

Përveçse me shumë shije, Elhaida është një artiste e suksesshme, që ka ditur të krijojë stil dhe elegancë. Nuk ka asnjë gjë të përbashkët me shumicën e këngëtareve që jemi mësuar të shohim rëndom. Si këngëtare promovon elegancën përballë vulgaritetit dhe sloganeve që po diktojnë personazhin publik jo pak.

Elhaida, stili që e bën të jetë ndryshe nga të tjerat

Nëpër evente shfaqet me pak ose aspak grim. Bie në sy hijeshija e saj në tërësi, shija e hollë për veshje minimaliste, por shumë të kuruara. Ngjan shumë me stilin e Laura Pausinit.

Elhaida, stili që e bën të jetë ndryshe nga të tjerat

E njeh mjaft mirë stilin e saj dhe i qëndron besnike formave dhe siluetës elegante. Di ta mbajë trupin në peshën e duhur, pa përdorur ndërhyrje kirurgjikale.

Elhaida, stili që e bën të jetë ndryshe nga të tjerat

Në kutinë e saj të grimit të përditshëm nuk ka hijezues artificjal për mollëzat. As nuk e konturon fytyrën si Jennifer Lopez. Ama ka një stil që të sjell ndërmend Parisin.

Elhaida, stili që e bën të jetë ndryshe nga të tjerat

Veshja e saj ka maksimalisht dy ngjyra. Nuk i preferon shumë trendet, por i besoj stilit klasik dhe gardërobës kapsulë. Dhe duket kaq bukur!

Elhaida, stili që e bën të jetë ndryshe nga të tjerat

Çdo veshje e bën të duket elegante, sqimatare, e brishtë dhe sensuale. Pa shumë mundim. Dhe pa qerpikë fallso.

Elhaida, stili që e bën të jetë ndryshe nga të tjerat

Elhaida, shpresoj të frymëzosh me stilin dhe artin tënd sa më shumë artistë! Mua më ke frymëzuar sinqerisht.

Elhaida, stili që e bën të jetë ndryshe nga të tjerat

Elhaida, stili që e bën të jetë ndryshe nga të tjerat

Elhaida, stili që e bën të jetë ndryshe nga të tjerat

Elhaida, stili që e bën të jetë ndryshe nga të tjerat

Elhaida, stili që e bën të jetë ndryshe nga të tjerat

Nën Lupën e Stela Sallakut/ tiranapost.al