Rajoni

Policia e Kosovës mohon se ka arrestuar një ish-polic serb

Policia e Kosovës mohon se ka arrestuar një ish-polic serb

Policia e Kosovës ka mohuar se një ish-pjesëtar serb i këtij institucioni është arrestuar në Mitrovicë të Veriut.

Sipas një njoftimi për media, Policia i cilësoi këto informacione si “spekulime nga disa mediume serbe”.

Ky reagim i Policisë së Kosovës vjen pasi disa media serbe raportuan se një ish-pjesëtar i Policisë, i identifikuar si Zoran Mihajlloviç, u arrestua në Mitrovicë të Veriut më 16 dhjetor.

Lajmi se Zoran Mihajlloviç është arrestuar ka nxitur protesta dhe tensione në Veri të Kosovës nga serbët lokalë.