Shije

10 qirinj aromatikë pranverorë për t'u ndjerë të relaksuar në shtëpi, nuk janë dhe aq të lirë

10 qirinj aromatikë pranverorë për t'u ndjerë të

Ndërsa i afrohemi normalitetit të ri, larg dimrit të zymtë dhe pranë stinës së pranverës, gjithçka duket më qetë. Por kur vjen puna tek qëndrimi në shtëpi, nevojiten disa elementë për tu ndjerë më komodë, më të relaksuar dhe ç'është më e rëndësishmja, për të ruajtur gjendjen e humorit.

Për këtë ndihmojnë qirinjtë aromatikë pranverorë. Aromat janë të ndryshme, po ashtu edhe gustot që kanë secili prej nesh. Vogue ka listuar qirinjtë pranverorë me aromat më të preferuara, nga ato më të lehtat tek ato më të fortat. Nëse shihni çmimet nuk janë dhe aq lira.

1-Maison Margiela, $62, kombinim i aromës së dardhës, zambakut dhe myshkut.

10 qirinj aromatikë pranverorë për t'u ndjerë të

2-Antik Lakay Victory, 32$, kombinim i aromës së kakaos, trëndafilit De Mai dhe vaniljes.

10 qirinj aromatikë pranverorë për t'u ndjerë të

3-NEST New York Wild Mint & Eucalyptus, 44 dollarë, kombinim i aromës nenexhik të egër, borziloku dhe xhenxhefil.

10 qirinj aromatikë pranverorë për t'u ndjerë të

4-Floral Street Sunshine Bloom, 40 dollarë, kombinim i aromës me arrë kokosi, jasemin dhe myshk.

10 qirinj aromatikë pranverorë për t'u ndjerë të

5-Malin + Goetz Bergamot, 55 dollarë, aroma e kombinuar me xhenxhefil dhe kardamom, myshk dhe dru.

10 qirinj aromatikë pranverorë për t'u ndjerë të

6-Joya Composition No. 1 66 dollarë. Përzierje lulesh si heliotropi dhe tuberoza dhe dru i butë.

10 qirinj aromatikë pranverorë për t'u ndjerë të

7-La Boticá Ceremony Candle, 68 dollarë. Aroma e kombinuar me drurin e kedrit të tymosur.

10 qirinj aromatikë pranverorë për t'u ndjerë të

8-Krigler Lovely Patchouli 55 Classic, 125 dollarë, aroma e kombinuar me patchouli dhe bergamot.

10 qirinj aromatikë pranverorë për t'u ndjerë të

9-Boy Smells Petal , 32 dollarë, aroma e kombinuar me lule të freskëta pemësh, trëndafili dhe patchouli.

10 qirinj aromatikë pranverorë për t'u ndjerë të

10-Henry Rose Last Light, 65 dollarë, aroma e kombinuar me myshk të freskët, pemë pyjesh dhe patchouli.

10 qirinj aromatikë pranverorë për t'u ndjerë të

*Tiranapost.al.