Shije

Gaforrja me Mojito: Kokteilet që të përshtaten sipas shenjës së horoskopit

Gaforrja me Mojito: Kokteilet që të përshtaten sipas shenjës

Ndonjëherë zgjedhja mund të jetë mjaft e vështirë, sidomos kur bëhet fjalë për opsione të shijshme. Për koktejet gjithmonë do të ketë të paktën tre zgjedhje në menu që tërheqin vëmendjen. Mixologisti i NIO, Cocktail's Head, Patrick Pistolesi, ka publikuar një listë rekomandimesh për zgjedhjen e kokteilit bazuar në shenjën e horoskopit dhe karakteristikat e secilës prej tyre.

Dashi: Old Fashioned

Gaforrja me Mojito: Kokteilet që të përshtaten sipas shenjës

Demi: Manhattan

Gaforrja me Mojito: Kokteilet që të përshtaten sipas shenjës

Binjakët: Classic Margarita

Gaforrja me Mojito: Kokteilet që të përshtaten sipas shenjës

Gaforrja: Classic Mojito

Gaforrja me Mojito: Kokteilet që të përshtaten sipas shenjës

Luani: Espresso Martini

Gaforrja me Mojito: Kokteilet që të përshtaten sipas shenjës

Virgjëresha: Gin dhe Tonic

Gaforrja me Mojito: Kokteilet që të përshtaten sipas shenjës

Peshorja: Aperol Spritz

Gaforrja me Mojito: Kokteilet që të përshtaten sipas shenjës

Akrepi: Bloody Mary

Gaforrja me Mojito: Kokteilet që të përshtaten sipas shenjës

Shigjetari: Negroni

Gaforrja me Mojito: Kokteilet që të përshtaten sipas shenjës

Bricjapi: Martini

Gaforrja me Mojito: Kokteilet që të përshtaten sipas shenjës

Ujori: Caipirinha

Gaforrja me Mojito: Kokteilet që të përshtaten sipas shenjës

Peshqit: Mint Julep

*Tiranapost.al.