Shije

Përsheshi i Vitit të Ri siç e bën Nertila Koka

Përsheshi i Vitit të Ri siç e bën Nertila Koka

Në prag të fundvitit Nertila Koka ka ndarë me miqtë e saj virtualë recetën e Përsheshit me lëng gjeli.

Përbërësit:

Kulaci 500 gr miell, 300 ml kos dhe 1/2 gote ujë 1,5 lugë kafeje kripë 1 lugë sodë buke pak vaj ulliri Përsheshi/ kapamaja 100g gjalpë 2-3 lugë vaj ulliri 150g mëlci 80 gr presh 1 lugë e madhe nenexhik 600-1000 ml lëng gjeli i vakët

Kurse përgatitjen shikoje në videon e saj: