Sipas Braçes

Mos ngatërroni ata që bëjnë gara me motora me burrat që motorët i kanë bukë goje

Mos ngatërroni ata që bëjnë gara me motora me burrat që

Nga Erion Braçe/PER #MOTORRETEDIVJAKES, LUSHNJES, DEPUTETIN FUSHA, EUQENIN E VERDHE DHE POLICINE E SHTETIT!

Po shpiket nje problem ne Divjake dhe e gjeta edhe ne Lushnje:
MOTORRET, PAPAQET!

Si eshte E VERTETA?
Ne Divjake nga data 1 janar deri ne daten 18 shkurt, kane ndodhur 7 aksidente me motorre-i fundit ne daten 17 shkurt;
Kemi 2 TE VDEKUR e 7 TE GJYMTUAR RENDE!

Jane BLLOKUAR gjithesej 27 MOTORRE!
As 50, as 100, as 300, as 500 sic shpif deputeti Fusha dhe Euqeni i Verdhe prane tij.

Patem nje pakt;
Do i japim fund eres se partise se Sali Berishes qe mblidhte motorret para zgjedhjeve, hem per ti kembyer me vota e here per ti kembyer me rryshfet dhe, kjo ndodhi;
Do paisim mjetet me letra, do kemi nje kaske mbrojtese ne koke dhe do respektojme rregullat e qarkullimit, KJO NUK KA NDODHUR!

Tani une nuk e mbaj me dot mbi kurriz barren e jeteve te humbura ne rruget e Divjakes!

Kerkohet;
Mjete me letra, kaske mbrojtese ne koke dhe respektim i rregullave te qarkullimit; ASGJE TJETER!

Kam dicka edhe me POLICINE E SHTETIT;
Jam munduar tu spjegoj pa fund se ne Divjake e rrethina, ne zonen rurale te Lushnjes, MOTORRI ESHTE MJET PUNE, shkohet tek toka apo serra;
Qarkullimi me i madh i tyre ndodh ne rruget e parcelave, jo ne rruget urbane!

Thene kete, referuar edhe komunikates suaj te dates 17, nuk kuptoj, cili eshte problemi me burra te vitlindjes 1954, 1964, 1966 e keshtu me rradhe;
I keni ndaluar, i keni shoqeruar, ju keni marre dhe motorret;
JU KENI SHTUAR HALLET, JO SIGURINE!

Keta burra shkojne ne fusha, punojne, jane krahu i punes qe ka mbetur ne Divjake, duhen respektuar e ndihmuar per punen qe bejne;
NUK DUHEN NDALUAR!
NUK JANE KETA BUJQ PROBLEMI!

Problemi jane ata qe bejne gara me motorre neper rruget e Divjakes e Lushnjes, jo keta!

Merruni me problemin e vertete, JO ME PUNETORET!


Tiranapost.al