Sipas Braçes

Video/ Braçe i drejton disa pyetje drejtueses së kompanisë Floriol pas rritjes së llahtarshme të çmimit: Çfarë ka ndodhur me ty dhe me produktin tënd?

Video/ Braçe i drejton disa pyetje drejtueses së kompanisë

Deputeti socialist, Erion Braçe, nëpërmjet një videoje në Instagram ngre disa pyetje në lidhje me rritjen e ‘llahtarshme’ të çmimit të vajit Floriol, nga 145 lekë për litër 25 ditë më parë në 320- 345 lekë për litër deri dje.

“UNE NUK KAM ASGJE ME TREGETARET!
UNE NUK KAM ASGJE ME TE PASURIT!

Pooooo, PROBLEMI IM JANE ABUZUESIT DHE ABUZIMI nder ta!

Termeti, pandemia, rinisja pas pandemise, kane sjelle ndryshime te kerkeses e ofertes ne nje ekuiliber te ri;
Lufta, paniku e paqartesia prej saj, ka zhvendosur kerkesen dhe ne kushtet e nje oferte te pandryshuar ende, po imponon nje ekuiliber te ri!

POR,
KY EKUILIBER NUK MUND TE ZHVENDOSET NE DEM TE QYTETAREVE PREJ ABUZIMIT, GRYKESISE PER TE FITUAR FORT TANI;
Duke bllokuar magazinat, ulur oferten permes uljes artificiale te sasise se mallrave ne qarkullim.

Zonje po te drejtohem ty sepse me thane qe kontrollon tregtimin e VAJIT FLORIOL; po te drejtohem ty sepse me thane qe produkti yt ka njohur nje rritje cmimi te llahtarshem-nga 145 leke per liter 25 dite me pare, ne 320 leke per liter dje e ne dyqanet e lagjeve cmimi arrin ne 345 leke per liter!

Cfare ka ndodhur me produktin tend? Me magazinen tende? Kur e ke sjelle furnizimin e fundit? Me cfare cmimi? Cila eshte norma jote e fitimit? A KA MORAL KY FITIM?

Per mua jo!
Per organet fiskale duhet verifikuar deri ne fund!” thotë Braçe.