Lajme nga Bota

Dasma që shpërthimi në Liban la përgjysmë

Dasma që shpërthimi në Liban la përgjysmë

Dy shpëthimet e njëpasnjëshme në Bejrut të Libanit i ka prerë në mes dasmën një çifti. Kameramani ishte duke realizuar klipin e çiftit dhe teksa nusja pozonte dëgjohet shpërthimi. Velloja fluturon dhe pas disa sekondash tronditje të kamerës shikohet çifti teksa largohet me shpejtësi me dasmorët.

 

Ngjarja e djeshme ka lënë të paktën 100 viktima deri tani dhe mbi 4 mijë të plagosur.