Kronikë e zezë

Foto/ Preng Gjini është gjymtuar, po lufton për jetën në sallën e operacionit! Policia: U lëndua edhe një italian

Foto/ Preng Gjini është gjymtuar, po lufton për jetën

Preng Gjini, shënjestra e atentatit tek ‘Vasil Shanto’, ndodhet në gjendje kritike për jetën dhe aktualisht po i nënshtrohet një operacioni në Spitalin e Traumës. I plagosuri është gjymtuar, ka marrë dëmtime të rënda në pjesë të rënda të trupit, por edhe lëndime në fytyrë, ndërkohë që po lufton për jetën.

Foto/ Preng Gjini është gjymtuar, po lufton për jetën

“I dëmtuari ka lëndime serioze tek gjymtyrët, dhe ka shpresa se do përmirësohet”, njoftoi për mediat, drejtori i Policisë së Tiranës Rebani Jaupaj.

Ndërsa Arben Zenelaj, drejtori i Spitalit të Traumës, tha për ‘News 24’:

Foto/ Preng Gjini është gjymtuar, po lufton për jetën

“Ndodhet në gjendje të vështirë për jetën, në gjendje serioze. Ndodhet në sallën e operacionit dhe po operohet. Situata e tij mbetet ende në vështirësi”.

Ndërkohë policia njoftoi se është lënduar edhe një kalimtar, shtetas italian. Ky i fundit ka marrë lëndime të lehta, vetëm gërvishtje.

Foto/ Preng Gjini është gjymtuar, po lufton për jetën
I lenduari

Preng Gjinit, vëllai i Tonin Gjinit, i cili është vrarë një vit më parë më Rrëshen, po udhëtonte me një automjet tip ‘Benz A Class’ me targa AA903YG, në momentin kur shpërtheu në zonën e ‘Vasil Shantos’. Sipas raportimeve, automjetit i ishte vendosur lëndë plasëse e telekomanduar.