SPORT

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë Grand Slamin e xhudos në Paris

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë Grand Slamin e xhudos në Paris
Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos në Paris.

Sportistja që përfaqëson Kosovën ka mposhtur në finale hungarezen Reka Pupp.

Për Krasniqin kjo është medalja e katërt e artë në karrierë gjatë një Grand Slami. Në vitin 2020, xhudistja u shpall kampione për herë të parë në Paris dhe një vit më pas fitoi në Hungari. Në qershorin e vitit të shkuar, Krasniqi do triumfonte sërish në Grand Slamin e Tbilisit në Gjeorgji.