Lajme nga Bota

Video/ Blorgerja e famshme tregon si u shkatërruan bizneset e familjes së saj: Shpëtuan nga një mrekulli, por jam pa fjalë

Video/ Blorgerja e famshme tregon si u shkatërruan bizneset e familjes

Blorgerja libaneze, Karen Wazen, është bërë e njohur për lidhjen e saj me modën dhe momentet e lumtura që ndan me familjen, por së fundmi ajo ka ndarë pasojat për familjen e saj pas tragjedisë në Bejrut që i mori jetën mbi 130 personave dhe plagosi 5000 të tjerë.

Ajo shkruan asnjë nga familjarët e saj që jetojnë në kryeqytetin libanez nuk është lënduar, shtëpitë dhe bizneset e tyre janë shkatërruar.

Video/ Blorgerja e famshme tregon si u shkatërruan bizneset e familjes

Biznesi i motrës së saj, Andrea Wazen, që kishte një butik për këpucët dhe ai i babait, që kishte një dyqan për orenditë shtëpiake, të dy janë dëmtuar plotësisht.

Video/ Blorgerja e famshme tregon si u shkatërruan bizneset e familjes

“Shtëpitë dhe bizneset e familjes sime u shkatërruan - ata i shpëtuan vdekjes nga një mrekulli – po të gjithë ata që nuk mundën t'i mbijetonin kësaj tragjedie ... po për të gjithë ata që humbën të dashurit ... po ata që u plagosën rëndë ... po ata që nuk janë në gjendje të rindërtojnë atë që humbën ... po ata të traumatizuar që nuk mund të shërohen nga kjo ... po për vendin tonë që do të duhen vite për t'u rindërtuar (nëse do të ndodhë ndonjëherë?) Po për gjithë neglizhencën që na solli këtë? Kaq mirënjohës për të gjithë ata që janë në terren duke ndihmuar. Zot ndihmoji të lutem”, shkruan në një postim blogerja.

Video/ Blorgerja e famshme tregon si u shkatërruan bizneset e familjesVideo/ Blorgerja e famshme tregon si u shkatërruan bizneset e familjes

Lexo më shumë: