Aktualitet

Koment për ata që kërkojnë dorëheqjen? Ja si Basha (s)përgjigjet

Koment për ata që kërkojnë dorëheqjen? Ja si Basha

'Beteja do të vazhdojë deri në fitore'! Kështu iu përgjigj kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha pyetjes së gazetares nëse ka koment për ata që kërkojnë dorëheqjen e tij.

Ky është edhe reagimi i parë i Bashës pasi mbi 10 anëtarë të kryesisë dhe Këshillit Kombëtar të PD-së kanë kërkuar përmes një letre largimin e Bashës nga lidershipi i PD pas humbjes në zgjedhjet e 25 Prillit, ku PS arriti të fitojë me 74 mandate.

Lulzim Basha u takua sot me shefen e Misionit të OSBE/ ODIHR, dhe pas takimit njoftoi se do të ketë një deklaratë për shtyp: Në momentin e duhur!

Ndërkaq, kryeministri Rama i ka kërkuar bashkëpunim opozitës, me apo pa Bashën në krye!

*Tiranapost.al.