SPORT

Lajmi i fundit/ Pamje tronditëse të futbollistit të Danimarkës kur bën arrest kardiak në fushë. Mediat raportojnë për shëndetin

Lajmi i fundit/ Pamje tronditëse të futbollistit të

Gjatë ndeshjes së dytë të kampionatit Europian, Danimarkë-Finlandë një nga futbollistët e Danimarkës ka pësuar atak kardiak gjatë lojës.

Pasi u trajtua në fushë për 10 minuta me ndihmën e shpejtë, futbollisti Christian Eriksen u tranposrtua për në spital nën shoqërimin e duartrokitjeve të tifozëve.

Lajmi i fundit/ Pamje tronditëse të futbollistit të

Për fat të mirë mediat e huaja raportojnë se Eriksen është shtruar në spital dhe gjendja e tij është stabilizuar.

*Tiranapost.al