Stil jete

Mënyra qesharake që përdorte Princeshë Diana për të qetësuar nervat e William dhe Harry-t teksa i çonte në shkollë

Mënyra qesharake që përdorte Princeshë Diana për

Nervozizmi për të shkuar në në shkollë është i zakonshëm tek fëmijët, veçanërisht, nëse jeni trashëgimtar i fronit britanik. Princesha Diana përdori një truk të veçantë për të qetësuar djemtë e saj, Princin William dhe Princin Harry: duke luajtur Tina Turner me volum shumë të lartë.

Në një intervistë për serinë Time to Walk të Apple Fitness , William zbuloi se nëna e tij do të vendoste "The Best" të Turner-it ndërsa e çonte atë dhe Harry-n në shkollë.

“Nëna ime, ajo do të udhëtonte me makinë duke kënduar me zë të lartë,” tha ai. Diana madje do të merrte dhe ekipin e sigurisë. “Ndonjëherë do të merrnim dhe policin në makinë; herë pas here ai do të këndonte gjithashtu. Ne do të këndonim dhe dëgjonim muzikë deri në portat e shkollës ku zbrisnim.”

Është vetëm shembulli më i fundit se si Princesha e Uellsit u përpoq t'u jepte fëmijëve të saj një fëmijëri normale. Ajo merrte shpesh Harry dhe William në McDonald's. Ajo këmbënguli që ata të futeshin në shkollë në moshë të re në vend që të mësoheshin nga një guvernate. Dhe më e rëndësishmja, ajo i çoi ata në strehimore dhe spitale për të pastrehët: "Unë dua që ata të kuptojnë emocionet e njerëzve, pasiguritë e njerëzve, shqetësimet e njerëzve dhe shpresat dhe ëndrrat e njerëzve," i tha ajo BBC-së .

Pra, ndoshta nuk është befasi që Princi William dhe Kate Middleton po marrin një faqe nga libri i lojërave të Princeshës Diana kur bëhet fjalë për fëmijët e tyre. Çdo mëngjes, ata vendosin muzikë për fëmijët e tyre, George, Charlotte dhe Louis. I preferuari i tyre? "Waka Waka" nga Shakira. "Charlotte, veçanërisht, vrapon nëpër kuzhinë me fustanet e saj, sendet e baletit dhe gjithçka," tha William. "Ajo çmendet plotësisht me Louis që e ndjek dhe përpiqet të bëjë të njëjtën gjë."

Tiranapost.al